Grzegorz Jaszkiewicz

Ten blog jest zdecydowanie dla milośników produktywności. Nie oznacza to, że dla miłośników “uświadomionych”. Każdy z nas chce zwiększać efektywność swoich działań, pragnie efektywnie zarządzać projektami, mieć większą satysfakcje ze swoich prywatnych i zawodowych aktywności. Coraz więcej osób odkrywa zamiłowanie do nowych technologii czy różnego typu gadgetów. Nie zawsze wymienione czynniki nazywamy produktywnością, ale ja tak ją widzę i tak chcę ją widzieć.

Produktywność to coraz bardziej modne zagadnienie – to bardzo dobrze. To niedoceniony, zaniedbany w Polsce aspekt osobistej efektywności i przewag na rynku pracy.

O produktywności pisze wielu, często bardzo ciekawie i z pasją. Ja nie piszę o założeniach do samej produktywności. Piszę o niej przez pryzmat konkretnych narzędzi i rozwiązań, których używam. Ten aspekt tego zagadnienia pasjonuje mnie najbardziej.

Jestem aktywnym zawodowo managerem i wszystkie opisywane narzędzia i metody staram się stosować w praktyce. Wielokrotnie przekonałem się bowiem, że to co brzmi zachęcająco “na papierze” nie musi sprawdzać się w codziennym użyciu.

Jestem miłośnikiem marki Apple i nie da się tego na tym blogu ukryć. Większość rozwiązań stosowanych przeze mnie w praktyce używam/testuję na tych własnie urządzeniach. Miej jednak na uwadze, że większość z opisywanych przeze mnie narzędzi funkcjonuje również na innych platformach lub ma na nich swoje odpowiedniki.

Dobrze poczuje sie tu zatem osoba, która jest aktywna zawodowo, często podróżuje, lubi nowe technologie (lub chce je polubić) i fascynują ją zagadnienia zwiększania swojej produktywności.

Nie chcę by było to miejsce nadętego poradnika a bardziej wymiany opinii na tematy rozwoju osobistego w ujęciu stosowanych narzędzi.

Chciałbym aby to miejsce było pewną formą “wypicia wspólnie kawy” i wymiany podglądów przez podoobnych sobie ludzi.

Bardzo mi miło Ciebie tutaj gościć!

Grzegorz Jaszkiewicz

Email: grzegorz@bezkalendarza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *